Vítejte na stránkách Moravskoslezské mládeže!

M-SEM

Poslání sdružení SEM

Dlouhodobě podporujeme mládež v Moravskoslezském seniorátě Českobratrské církve evangelické, tedy mladé lidi na území hlavně olomouckého a moravskoslezského kraje. Jsme otevřeni podpoře nových akcí a to jak finanční, materiální nebo i předání zkušeností či pomoc s organizací. Plánuješ akci a chybí ti peníze? My ti je můžeme zajistit. Vyplň návrh akce, pošli a my ti dáme vědět, zda tvou akci podpoříme. návrh akce - formulář Plánuješ akci a chybí ti vybavení? Třeba ho máme. Podívej se do našeho seznamu a klidně napiš a domluvíme se.

M-SEM je křesťansky orientovaný nepolitický spolek, který usiluje o plnohodnotný rozvoj mladých lidí po stránce fyzické, duševní a duchovní.

M-SEM vede mladé lidi ke křesťanské lásce, odpovědnosti za sebe i za druhé, k dobrovolné službě, tvořivosti a k osobnímu rozvoji.

M- SEM je otevřeno všem lidem bez rozdílu pohlaví, rasy, národnosti, věku, vzdělání a vyznání.

M- SEM staví na základních vyznavačských a etických principech české a světové reformace.

O nás

SEM v ČR (Sdružení Evangelické Mládeže v České republice) je nezávislý a samostatný spolek (zapsaný spolek), který vznikl v roce 2006. Není církví ani církevní institucí. Proto nabízí širokou platformu pro aktivity, které jsou v souladu s posláním sdružení SEM a jinde bychom pro ně těžko hledali místo. SEM v ČR úzce spolupracuje s Českobratrskou církví evangelickou (ČCE). SEM tvoří členové Českobratrské církve evangelické, především z řad mládeže.

Moravskoslezský SEM působí na území Moravskoslezského a Olomouckého kraje (Moravskoslezský seniorát). Navazujeme na dřívější Sdružení evangelické mládeže, které pracovalo s církevní mládeží až do svého rozpuštění po událostech v únoru 1948. Jedná se o pobočný spolek SEM v ČR. Ve spolupráci s poradním odborem mládeže moravskoslezského seniorátu pořádáme pro mládež různá setkání, při kterých mohou mladí lidé poznávat hodnoty křesťanství, prohlubovat svůj vztah k Bohu, posilovat se a povzbuzovat ve službě Bohu a bližním.

Náš tým

Spolek M-SEM má svůj výbor, který řeší chod celého spolku. Všichni členové jsou řádně voleni na valné hromadě a to vždy na dva roky. Každý kdo je členem spolku M-SEM a je na valné hromadě navrhnutý jako kandidát se může do výboru dostat a podílet se na chodu celého spolku. Přidej se!

Jakub Marek
Jakub Marek
Předseda

Jmenuju se Kuba a studii Ekonomii na Masarykově univerzitě v Brně a zajímám o politiku. M-SEM beru jako skvělou zkušenost jak se starat o chod malého spolku nebo malé rodinné firmy. Práce s mládeží mě neskutečně baví a naplňuje. Navíc se mohu potkávat s přáteli a poznávat nové lidi. Jsem také vášnivý muzikant, podnikám, sportuji, a rád cestuji.

Hanka Plachá
Hanka Plachá
místopředseda

Ahoj, jmenuji se Hanka a v SEMu mám na starost hlavně účetnictví už docela dlouhou dobu. Baví mě organizování akcí a práce s lidmi. Musím uznat, že hudba je důležitá část mého života, ráda hraju na klavír a zpívám. Kromě toho ráda chodím na hory nebo vařím.

Ája Zapletalová
Ája Zapletalová

Jsem Ája a mládež je mým koníčkem i prací - už přes deset let se nadšeně účastním všemožných seniorátních, celocírkevních, ekumenických akcí mládeže v různých částech republiky. Postupně jsem leckteré začala sama organizovat a při tom se mnohé naučila a poznala spoustu skvělých lidí.

Daniel Zmrzlík
Daniel Zmrzlík

Ahoj, jmenuji se Dan. V mládeži pomáhám už docela dlouhou dobu a jsem rád že můžu pomáhat i na dále. Mám rád sport, především ragby a pak také pivo, které ke sportu neodmyslitelně patří.

Magdaléna Lukášová
Magdaléna Lukášová

Ahoj! Mé jméno je Magdaléna a v SEMu jsem nyní poprvé, tak jsem zvědavá a těším se na práci v něm. Zatím stále studuju, a to konkrétně v Brně. Mám ráda hudbu, sport, cestování (tedy pokud to zrovna je možné) a našeho kocoura, který je tím nejlepším parťákem.

Kateřina Kopecká
Kateřina Kopecká

Jmenuju se Káťa a studuju medicínu. V M-SEMu bych ráda zúročila zkušenosti z vedení skautského oddílu. Zároveň to beru jako příležitost mnoho se naučit, poznat skvělé lidi (nejen) z mládeže a přiložit ruku k dílu. Ve volném čase se věnuju literatuře, hudbě a improvizačnímu divadlu.

Marta Chovancová
Marta Chovancová

Ahoj, jsem Marta. Jsem mládežnice, která se nebojí velkých výzev. Spoluorganizuji akce pro mládež v našem seniorátu. Ráda poznávám nové mládežníky a faráře u dobrého jídla a kvalitní hudby. Mimo jiné studuji střední školu v Olomouci. Jsem muzikantka a ráda peču sladké nejen pro mládež.

Jan Maláč
Jan Maláč

Jmenuji se Honza, jsem studentem Sportovní fakulty Masarykovy University a jestli vše dopadne podle plánu, bude ze mě učitel. Mám rád práci s lidmi, a proto i rád organizuji mládežnické akce, zvláště pro mladší mládež, u kterých je podle mě nejdůležitější, aby se potkávali a dělali si mezi sebou přátelé.

Řekli o nás

Za dlouhou dobu působení prošlo naším spolkem mnoho zajímavých lidí. Pár z nich se podělili o svůj pohled na M-SEM.

Členem M-SEM jsem od jeho počátku a ačkoli již na akce nejezdím, moc ráda vzpomínám na období mého života, kdy jsem víkendových či týdenních akcí byla účastna. Za tu dobu jsem poznala spoustu přátel a s některými z nich se často doposud setkávám, za což jsem moc ráda.

— Miriam Batlová

Člen M-SEM

SEM je jako kvas, který vše prokvasí, když mu dáte prostor. Jen tedy
namísto Božího království jsou kvasem podvečery strávené mezi účtenkami
a tabulkami pro vyúčtování grantů. Kdo nemá zvrácenou touhu razítkovat
pokladní doklady a smlouvy, může se nechat prokvasit semáckými akcemi,
ať už jako účastník nebo jako organizátor. Na nich utečou jako voda
nejen podvečery, ale i noci.

— Daniel Marek

Člen M-SEM

Akce SEMu chystají mládežníci jako vy právě pro vás. Je to úžasné, když se tímto způsobem můžeme vzájemně obohacovat, protože akce SEMu nejsou nějakou nalejvárnou, co musíte a máte vědět o církvi a o životě. Na akcích SEMu potkáváte ty, kteří chtějí s vámi trávit čas, něco se také od vás naučit a hlavně vás povzbudit k hledání své cesty následování Ježíše. Jo, být mi zas tak těch dvacet... co SEM dal, ale čas neodnese :-)

— Vlastislav Stejskal

Farář ČCE Zábřeh

Podpora mládeže

Dlouhodobě podporujeme mládež v Moravskoslezském seniorátě Českobratrské církve evangelické, tedy mladé lidi na území hlavně Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Jsme otevřeni podpoře nových akcí a to jak finanční, materiální nebo i předání zkušeností či pomoc s organizací.

Chceš se aktivně zapojit do plánování a pořádání akcí pro mládež? Vše tě naučíme, napiš nám

Plánuješ akci a chybí ti peníze? My ti je můžeme zajistit. Vyplň návrh akce, pošli a my ti dáme vědět, zda tvou akci podpoříme.

Plánuješ akci a chybí ti vybavení? Třeba ho máme. Napiš nám a rádi se s tebou domluvíme.

S kým spolupracujeme

S těmito subjekty velmi úzce spolupracujeme

Českobratrská církev evangelická

Společenství křesťanů Travná

SEM ČR

Staňte se členem

Zaujalo tě, co děláme? Přidej se mezi nás. S každým dalším členem máme větší vážnost před státem a lepší schopnost dosáhnout na granty. Proto nám pomáhá každý člen. Roční poplatek je 200 Kč, což věříme není mnoho a pokud se navíc zúčastníš našich akcí, jako člen máš slevu, takže se ti poplatek vrátí. Co máš pro to udělat? Vyplnit přihlášku a podepsanou poslat na adresu naše spolku nebo předat některému členu výboru. Elektronicky to bohužel nejde, potřebujeme tvůj autentický podpis. Můžeš se taky stát členem aktivním, což znamená, že pak můžeš být volen do výboru a pomáhat nám tak s tvorbou akcí i pomáhat ostatním akce uskutečňovat.

Stáhnout přihlášku

Stáhnout dokumenty

Napište nám!

Kontakt

Adresa
Občanské sdružení Moravskoslezský SEM
U Vodárny 545/2, 78901 Zábřeh

č.ú. 2700550969/2010
IČO 750 88 207

Předseda občanského sdružení
Ondřej Holubec
tel. 731 710 753
ondrej.holubec1@gmail.com